Milczenie to głos ciszy
Chrześcijanin przyszłości albo będzie mistykiem, albo go w ogóle nie będzie
Karl Rahner SJ
To nie będzie wycieczka ...

Strona główna · rozproszenia

Twój artykuł

Oglądanie pobożnych obrazków

Rzecz o nie-modlitwie.
modlitwa Wszyscy Święci, ojcowie Kościoła, ludzie wiary mówią jednym głosem: "w relacji z Bogiem najważniejsza jest modlitwa!". Nie ma innych dróg, nie ma skrótów, jedyną drogą po której każdy z nas idzie indywidualnie jest droga modlitwy!

Niestety zdaje się, ze wielu z nas (często i ja sam) zapominamy o tym. Pogrążamy się w czytaniu lektur o kościele, o wierze, o Bogu, o obrzędach, o liturgii, o świętych, o Wielkanocy, o Bożym Narodzeniu, o, o, o... . Zaś w głębi serca stoimy z boku, nasze serce się wyziębia. Ciekawi nas świat wiary (naturalna ciekawość człowieka co do rzeczy ostatecznych i transcendentnych), ludzi wierzących, świat tajemnicy i wskazujących na nią obrzędów i ceremonii. Jednak nasze serce nie angażuje się w to wszystko, jest to jakby na zewnątrz nas. Nie modlimy się!

Czytaj dalej 19 cze 2014 17:30:11

Nie bój się .... nie rozważaj

zwiastowanie "Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, . Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga" Łk. 1,27. Maryja, Królowa i mistrzyni kontemplacji na słowa posłańca bożego zmieszała się i rozważała, co Anioł odczytał jako objaw obawy. Maryja usłyszała posłanie, zmieszała się i z obawy 'uciekła' w rozważanie: 'co to wszystko ma znaczyć'.

Czytaj dalej 23 sie 2013 11:04:18

Wierność pierwotnej miłości

Ap 2,2-4 "Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich znalazł kłamcami. Ty masz wytrwałość: i zniosłeś cierpienie dla imienia mego - niezmordowany. Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.". Taaak, potrafimy wiele zrobić ale jakoś nam trudno uwierzyć w darmową miłośc Boga, w ową pierwotną miłość i odwzajemnić ją!

Czytaj dalej 31 gru 2011 10:57:41

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 2] Następna > Ostatni >>
BÓG Cię kocha ;)
wyszukiwarka
Ostatnio dodane
 • Powrót do modlitwy słownej
 • Marsz z ciemności
 • Wychodzenie z ciemności
 • Wiara, Nadzieja, Miłość
 • Miłosierdzie jest królewskie!
 • Litania wdzięczności
 • Stworzeni mimo wszystko
 • Krzyż jest kluczem do drzwi ....
 • Budzisz mnie
 • Niecodzienne noce

 • Myślcie o Panu właściwie i szukajcie Go w prostocie serca!
  Jak dobry jest Bóg dla prawych, dla tych, co są czystego serca!
  Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

  "Jakże się to stanie?"(Łk 1:34).
  Maryja nie nie pyta: czy napewno lub dlaczego! - Ona pyta tylko JAK?
  Jest to najwłaściwsza odpowiedź stworzenia na zaproszenie Boga.

  Bóg pragnie twego piękna

  Poślubię cię sobie na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana. Oz 2,16
  Król pragnie twego piękna, on twoim panem, oddaj mu pokłon. Ps 45,12cherry